+38 096 051 10 23

+38 056 375 51 05

 • 13.01.2018

  Щоб народна творчість ще довго-довго жила і процвітала!

  Творчий колектив КП «ЦНТ «Дивокрай» ДОР» відвідав цікавий обрядовий захід – відкритий фестиваль-конкурс новорічно-різдвяної атрибутики та вертепів «Різдвяна зірка». Серед учасників – 8 районів, які представили 13 об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини, а ще 3 дитячі садочки.
  Кожна громада представляла свою коляду, свою новорічно-різдвяну атрибутику, адже на Дніпропетровщині, як і в кожній іншій області – це своєрідне джерело духовної скарбниці, воду з якої – черпати, пити і по-справжньому берегти для наступних поколінь.
  Для нашого творчого колективу – всі громади варті пошани, проте це був конкурс і особисто для нас запам’яталися різдвяні колядки від Першотравненської ОТГ та Чкаловської ОТГ Нікопольського району. Чого варті були їхні Меланочки, а вишукана акторська гра, а побажання гостинній українській хаті: «щоб просо росло, як це зерно підстрибує до стелі», посіваючи, сказав молодий юнак одної з ОТГ.
  Також для себе ми відзначили колектив «Яковлівчани» Лихівської ОТГ П`ятихатського району за їх професійну гру, голос, синтез вітальної коляди із сучасністю і, можливо, не дуже безпечним пострілом у Козу, проте не новина, що вистава цікава тоді, коли в ній є кульмінація!
  Під час фестивалю було виконано понад 30 різдвяних колядок, деякі з них були виконані по-справжньому майстерно та професійно, проте кожна виконана з притаманною нам, українцям, кордоцентричністю – любов’ю серця.
  Творчий колектив КП «ЦНТ «Дивокрай» ДОР», користуючись нагодою, вітає всі колективи з різдвяними святами – Меланки, Святого Василя та Святого Водохреща. Нехай кутя буде на столі щедрою, в хаті – буде тепло та затишно, а в серці – світло і любов!
  А щоб ваша творчість жила та процвітала ще довго-довго, ми запрошуємо всіх вас на справжні народні фестивалі: Обласний фестиваль «Дивоцвіт талантів місцевих громад», Обласний фестиваль хорового мистецтва «Співзвуччя голосу і слова», фестиваль-ярмарку «Петриківський дивоцвіт», «Етно-фестиваль місцевих громад Наддніпрянщини».

   

Новини

Про нас

КП «Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради» було засновано у 2007 році. Мета підприємства - ознайомлення гостей Дніпропетровської області з історією Придніпров’я, збереження історико-культурної та матеріально-духовної спадщини для майбутніх поколінь, розвиток туризму та дозвілля населення.

Центр народної творчості «Дивокрай» радий запропонувати вам широкий асортимент сувенірної продукції власного виробництва. Мальовничі візерунки надають особливого колориту як декоративним виробам, так і канцелярським приладдям, побутовій техніці, посуду, одягу та будь-якій речі, яка втратила шарм.

 

Подробнее..