+38 096 051 10 23

+38 056 375 51 05

  • 13.02.2018

    Другий день “сирного” тижня – “Загравання”

    У вівторок люди ходили у гості на млинці, гуляли на ярмарках, каталися на санчатах з гірки. Крім того, в цей день проходили оглядини наречених і сватання, з тим, щоб вже після Великого посту зіграти весілля.
    В цей день вже можна було починати веселий балаган і різноманітні веселі розваги. По хатах ходили ряжені і/або видивлялись наречених, або просто стукаючи до господарів, випрошували на частування.

    З цього дня починалися справжні гуляння. Катання на санях, без мети, а просто заради розваги. Усілякі народні гуляння і навіть невеликі театралізовані вистави. На вулицях зустрічалися великі групи ряджених, в масках, які роз’їжджали по знайомих і незнайомих домівках. Великими компаніями каталися селом, на санях. Правда гірки були круті і високі, покриті льодом і готували їх ретельно всією громадою. Це було неначе змагання — у кого в селі або на вулиці буде вища або крутіша гірка.

Новини

Про нас

КП «Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради» було засновано у 2007 році. Мета підприємства - ознайомлення гостей Дніпропетровської області з історією Придніпров’я, збереження історико-культурної та матеріально-духовної спадщини для майбутніх поколінь, розвиток туризму та дозвілля населення.

Центр народної творчості «Дивокрай» радий запропонувати вам широкий асортимент сувенірної продукції власного виробництва. Мальовничі візерунки надають особливого колориту як декоративним виробам, так і канцелярським приладдям, побутовій техніці, посуду, одягу та будь-якій речі, яка втратила шарм.

 

Подробнее..