+38 096 051 10 23

+38 056 375 51 05

 • 15.02.2018

  Четвертий день “сирного” тижня – “Розгул”

  З четверга починалася Широка Масляна, починалися пишні святкування: масштабні гуляння з піснями і танцями, штурм снігового містечка, ритуальні багаття для того, щоб їх перестрибувати і очищатися (стрибали і всі бажаючі); стіл ставав дедалі багатшим і люди все частіше починали ходити одне до одного в гості, співали колядки і навіть спеціальні пісні з релігійним підтекстом.

  В церквах проходили традиційні служби, присвячені святу і майбутнього великому посту. Однак служби по четвергах не користувалися великою популярністю, оскільки в даний період було прийнято веселитися і відвідувати різноманітні гуляння.


  В цей день продовжували пекти млинці і пригощали ними всіх знайомих, і навіть звичайних пересічних людей. Всі намагалися наїдатися «від пуза», адже невдовзі почнеться піст.
  Саме в цей день на центральних площах влаштовувалися наймасштабніші гуляння, які затихали тільки до понеділка.

Новини

Про нас

КП «Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради» було засновано у 2007 році. Мета підприємства - ознайомлення гостей Дніпропетровської області з історією Придніпров’я, збереження історико-культурної та матеріально-духовної спадщини для майбутніх поколінь, розвиток туризму та дозвілля населення.

Центр народної творчості «Дивокрай» радий запропонувати вам широкий асортимент сувенірної продукції власного виробництва. Мальовничі візерунки надають особливого колориту як декоративним виробам, так і канцелярським приладдям, побутовій техніці, посуду, одягу та будь-якій речі, яка втратила шарм.

 

Подробнее..