+38 096 051 10 23

+38 056 375 51 05

 • 17.02.2018

  Шостий день “сирного” тижня – “Посиденьки зовиці”

  Цей день – це родинний день, під час якого люди намагалися проводити час або вдома, або в гостях.
  Традиційно молода невістка запрошувала в будинок чоловіка своїх зовиць. Якщо самі зовиці були ще незаміжні, то їм в підмогу запрошувалися незаміжні подружки господині будинку. Якщо ж зовиці були заміжні, то і всі інші гості повинні були бути сімейними. Дівчата рідко влаштовували масштабні гуляння, і для них свято було лише приводом попліткувати і потеревенити про всі знайомих.
  В деяких сім’ях починали спалювати опудало Масляної, прощаючись зі святом і готуючись до великого посту; в храмах починалися служби, присвячені вшануванню пам’яті предків і підготовці до Великого посту. Вважалося, що в суботу слід відвідати церкву для очищення душі і підготовки до головного релігійного свята – Великодня.


  Багато дівчат в цей день традиційно проводили ворожіння на суджених або намагалися заглянути в свою долю. Чоловіки в цей день також могли зібратися в вузькому колі і влаштувати застілля, але все ж масштабне святкування шостого дня вважалося неправильним.

Новини

Про нас

КП «Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради» було засновано у 2007 році. Мета підприємства - ознайомлення гостей Дніпропетровської області з історією Придніпров’я, збереження історико-культурної та матеріально-духовної спадщини для майбутніх поколінь, розвиток туризму та дозвілля населення.

Центр народної творчості «Дивокрай» радий запропонувати вам широкий асортимент сувенірної продукції власного виробництва. Мальовничі візерунки надають особливого колориту як декоративним виробам, так і канцелярським приладдям, побутовій техніці, посуду, одягу та будь-якій речі, яка втратила шарм.

 

Подробнее..