15.09.2018   ·   Новини   ·   Поки немає коментарів

‘Так пішло з давен далеких на усі усюди, що збирає всі родини ПЕТРИКІВСЬКИЙ ДИВОЦВІТ!´

15 вересня в славній Петриківці під патронатом голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова відбувся 11-й обласний фестиваль-ярмарок «Петриківський Дивоцвіт», який зібрав дружні та великі родини з районів, міст, територіальних громад нашої Дніпропетровської області. Кожного року фестиваль має свою родзинку, згадаймо минулий рік, коли спільними зусиллями 22 районів та 13 міст Дніпропетровщини було встановлено Новий Рекорд України – «Найдовше панно, оздоблене Петриківським розписом», довжина якого склала 50 м 46 см. І власне ця родзинка стала гарною традицією, адже тепер ця велика культурна подія всієї області стає майданчиком для встановлення нових рекордів, адже в цьому році студентство Професійно-технічного училища №79 презентували на головній сцені свята – найменшу та найбільшу макітри, прикрашені Петриківським розписом.

Гостей було чимало, адже приїхали підтримати і Запорізька, і Полтавська, і Харківська область, навіть з Хмельниччини. Кожен, хто потрапляв на цю масштабну подію мав змогу познайомитися з колоритом «Виставкових галявин», які представляли райони, міста та об’єднані територіальні громади Дніпропетровщини, а це: і тематичні фотозони, творчі майстерні, майстер-класи, живі театри скульптур, смачна українська кухня, непересічний та колоритний менталітет кожної територіальної одиниці, невимушені посмішки, людяність та справжні родинні традиції, звичаї та обряди, пройти повз які було просто неможливо. А чого вартувала алея майстрів, де можна було придбати рідкісні вироби ручної роботи, креативну та корисну продукцію!

Після побаченого на «Виставковій галявині», кожен потрапляв на конкурс-фестиваль «DIVOSTARFEST», який проходив на двох сценах 11-го етнофестивалю «Петриківський Дивоцвіт». Протягом дня лунали пісні, запальні таночки, задушевні пісні від ансамблів художньої самодіяльності, художнє читання, театралізовані дійства і кожен номер був наповнений любов’ю до своєї рідної землі, гордістю за свою батьківщину та жителів своїх територіальних одиниць. Дійсно, на кожного учасника була покладена велика відповідальність захищати честь свого району, міста та об’єднаної територіальної громади – і з впевненістю можна сказати, що всі справилися з цим, попри хвилювання, на найвищому рівні. І професійне журі з числа представників Дніпропетровської обласної ради, педагогів, артистів, громадськості обрали 30 кращих учасників фестивалю, які піднялися на головну сцену і були нагородженні директором комунального підприємства «Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради» – Ларисою Олександрівною Філіновою.

«Можна зробити вдих і видих», – так запевняли ведучі свята, і запросили на сцену Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «СЛАВУТИЧ», який привітав зі святом всіх гостей фестивалю та окремо всіх учасників фестивалю-конкурсу «DIVOSTARFEST».

З вітальним словом до гостей етнофестивалю та команди однодумців, а це – керівники районів, міст, об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини, звернувся голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Олександрович Пригунов та вручив пам’ятні подарунки тим територіальним одиницям, які за підсумками роботи конкурсної комісії були найбільш творчими, креативними в оформленні своїх виставкових галявин: Апостолівський та Верхньодніпровський райони, місто Новомосковськ та Вільногірськ, Червоногригорівська та Іларіонівська об’єднані територіальні громади – і представив довгоочікуваний творчий подарунок для всіх – зірку української естради – Ірину Федишин, яка заспівала пісні, що на вустах кожного з нас.

Щира вдячність всім, хто підтримує головну подію всієї області – обласний фестиваль-ярмарок «Петриківський Дивоцвіт» і тим, хто написав яскравим, виразним, професійним та незабутнім почерком історію 11-го етнофестивалю, а це: Апостолівський, Верхньодніпровський, Дніпровський, Криворізький, Криничанський, Магдалинівський, Межівський, Нікопольський, Новомосковський, Петриківський, Петропавлівський, Покровський, П`ятихатський, Солонянський, Софіївський, Томаківський, Царичанський, Юр`іївський райони; міста – Вільногірськ, Жовті Води, Кам`янське, Кривий Ріг, Марганець, Нікополь, Новомосковськ, Покров, Павлоград, Першотравенськ, Тернівка; об’єднані територіальні громади – Могилівська та Царичанська (Царичанський р/н); Троїцька (Палвоградський р/н), Миколаївська (Васильківський р/н), Червоногригорівська та Першотравненська (Нікопольський р/н); Миколаївська (Петропавлівський р/н) Іларіонівська, Зайцівська, Раївська сільська рада (Синельниківський р/н); Петриківська (Петриківський р/н), Мирівська (Томаківський р/н), Піщанська (Новомосковський р/н), Карпівська сільська рада (Широківський р/н).

Творчих успіхів, процвітання та всього найкращого! До зустрічі на 12-му обласному фестивалі-ярмарку «Петриківський Дивоцвіт»!

 

Попередній запис Інформація для відвідувачів 11-го обласного фестивалю-ярмарку “Петриківський Дивоцвіт”
Наступний запис 30 кращих учасників 11-го етнофестивалю “Петриківський Дивоцвіт”

Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зателефонувати