+38 096 051 10 23

+38 056 375 51 05

 • 08.11.2018

  Коли творча зустріч єднає, окриляє і надихає!

  Сьогодні на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася творча зустріч майстрів КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ДОР» з педагогами Дніпропетровської області.

  Художники розповідали про історію становлення та розвитку петриківського розпису, про його талановитих петриківських «малювальників», «чепурушок», про роки мовчання, про стрімку хвилю розквіту, а також про роботу творчої групи, за допомогою якої 5 грудня 2013 року український елемент «Петриківський розпис» включений ЮНЕСКО до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

  Також слухачі заходу дізналися (хтось не вперше) про обласний фестиваль-ярмарок «Петриківський дивоцвіт», який було започатковано на Дніпропетровщині з метою популяризації цього прекрасного декоративно-прикладного мистецтва, і самі ділилися приємними враженнями від його відвідування.

  Далі ми почали творити в цій прекрасній техніці, спочатку по мальовках, а потім дещо складніше – на склі. Що сказати? Так, було складно, але одночасно весело, із захопленням, із запитаннями, уточненнями, «як на справжньому уроці», – говорили деякі педагоги.

  Заняття дійсно вийшло пізнавальним, хтось для себе відкрив щось нове, але головне, що творча атмосфера всіх об’єднала навколо петриківського розпису, який вдячно ліг на папері та скляних стаканах, які залишилися на пам’ять педагогам доброю згадкою про сьогоднішній день.

  З вітальним словом до педагогів звернулася директор КП «Центр народної творчості «Дивокрай» Лариса Олександрівна Філінова та запросила до подальшої співпраці, аби і надалі поширювати знання про петриківський розпис, передавати його духовну скарбничку від покоління до покоління, адже мистецтво має жити вічно, окриляючи нас та надихаючи на добро.

   

Новини

Про нас

КП «Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради» було засновано у 2007 році. Мета підприємства - ознайомлення гостей Дніпропетровської області з історією Придніпров’я, збереження історико-культурної та матеріально-духовної спадщини для майбутніх поколінь, розвиток туризму та дозвілля населення.

Центр народної творчості «Дивокрай» радий запропонувати вам широкий асортимент сувенірної продукції власного виробництва. Мальовничі візерунки надають особливого колориту як декоративним виробам, так і канцелярським приладдям, побутовій техніці, посуду, одягу та будь-якій речі, яка втратила шарм.

 

Подробнее..