08.11.2018   ·   Новини   ·   Поки немає коментарів

Коли творча зустріч єднає, окриляє і надихає!

Сьогодні на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася творча зустріч майстрів КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ДОР» з педагогами Дніпропетровської області.

Художники розповідали про історію становлення та розвитку петриківського розпису, про його талановитих петриківських «малювальників», «чепурушок», про роки мовчання, про стрімку хвилю розквіту, а також про роботу творчої групи, за допомогою якої 5 грудня 2013 року український елемент «Петриківський розпис» включений ЮНЕСКО до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Також слухачі заходу дізналися (хтось не вперше) про обласний фестиваль-ярмарок «Петриківський дивоцвіт», який було започатковано на Дніпропетровщині з метою популяризації цього прекрасного декоративно-прикладного мистецтва, і самі ділилися приємними враженнями від його відвідування.

Далі ми почали творити в цій прекрасній техніці, спочатку по мальовках, а потім дещо складніше – на склі. Що сказати? Так, було складно, але одночасно весело, із захопленням, із запитаннями, уточненнями, «як на справжньому уроці», – говорили деякі педагоги.

Заняття дійсно вийшло пізнавальним, хтось для себе відкрив щось нове, але головне, що творча атмосфера всіх об’єднала навколо петриківського розпису, який вдячно ліг на папері та скляних стаканах, які залишилися на пам’ять педагогам доброю згадкою про сьогоднішній день.

З вітальним словом до педагогів звернулася директор КП «Центр народної творчості «Дивокрай» Лариса Олександрівна Філінова та запросила до подальшої співпраці, аби і надалі поширювати знання про петриківський розпис, передавати його духовну скарбничку від покоління до покоління, адже мистецтво має жити вічно, окриляючи нас та надихаючи на добро.

 

Попередній запис Вітали ювілярів!
Наступний запис Вітаємо з Днем працівників культури та майстрів народного мистецтва!

Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зателефонувати