18.01.2019   ·   Новини   ·   Поки немає коментарів

Значення свята Водохреща та народні прикмети

Ще не встигли прийти свята як скоро вони відійдуть. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, Водохреща або Богоявлення. В цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
Вранці у церкві відбувається Богослужіння. По Богослужінні весь народ іде процесією на річку до хреста. Попереду несуть дерев’яний церковний хрест і хоругви, хор співає «Голос Господній…», за хором іде священик, приклавши золотий хрест до чола, а за священиком — народ. До річки на Водохреща йдуть усі: старі, молоді і діти.
На річці, біля хреста весь похід зупиняється і стає на льоду великим барвистим колом, що здалека яскраво вимальовується на тлі білого снігового покривала.
Після недовгої відправи священик занурює в ополонку хрест, а в цей час хор голосно співає: «Во Йордані крещающуся Тобі, Господи…»
Коли вже воду освячено, люди підходять до ополонки і набирають у свій посуд води.
Від найдавніших часів християнська Церква вважає освячену йорданську воду за велику святість. Її бережуть цілий рік. Ця вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини, і не існує ліків кращих за святу воду.
Свячена вода неодмінно має бути присутньою під час освячення храмів, житлових і господарських будівель, а також усіх предметів, які використовуються під час богослужіння.

Народні прикмети на Водохрещу

  • Якщо все небо буде похмурим, то всякому хлібу родитися добре; якщо ж тільки на сході – добре вродить жито, на півдні – просо, на півночі – гречка.
  • Якщо цього дня ясна й холодна погода – на посушливе літо, похмура й сніжна – на рясний урожай.
  • На Богоявлення сніг іде – до урожаю, ясний день – до неврожаю.
  • Йде лапатий сніг – на врожай.

Творчий колектив КП “Центр народної творчості “Дивокрай” ДОР” від щирого серця вітає кожного з Третім святом із великих православних – Святим Водохреща! Бажаємо всім душевного спокою, зцілення священною водою та молитвою, миру, здоров`я та усіх гараздів!

Посилання

Попередній запис Вітаємо з новорічними святами!
Наступний запис Щиро дякуємо та бажаємо колегам продуктивного робочого тижня!

Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зателефонувати