18.04.2019   ·   Майстри, Новини   ·   Поки немає коментарів

Бондаренко Марія

Привіт, мене звати Марія Бондаренко.

З дитинства я любила малювати. Я малювала усе навколо себе, особливо любила зображати квіти.

Моє прагнення до малювання помітили мої батьки, тому в 10 років мене відвели в гурток петриківського розпису.

І там я намалювала свою першу мальовку.

З натхненням  і задоволенням кожного разу ходила до гуртка протягом двох років. Потім вступила до художньої школи і вже там отримала знання з живопису, малюнку, композиції. Я навчилась малювати різними матеріалами: олівцем, акварелю, гуашью. Під час літньої практики  ми виїжджали на природу, спостерігали навколо,  робили замальовки квітів і дерев, малювали пейзажі.

В шкільні роки я брала участь в багатьох творчих конкурсах та олімпіадах з образотворчого мистецтва. Кілька років підряд була переможницею конкурсу «Собори наших душ».

В 2013 році я вступила до Дніпропетровського Національного університету ім. Олеся Гончара, на факультет «Образотворче мистецтво».  У нас були цікаві творчі завдання: ми вчилися створювати композицію в колі, квадраті.

Також темою одного із завдань були свята. Дуже цікаво було петриківський розпис поєднувати із зображенням людей. Завдяки завданню «ескіз для рушника» я вперше спробувала намалювати пташок в стилі петриківського розпису.

 

Під час навчання в університеті я брала участь у виставці живописних робіт «Від поклику до професії» в музеї українського живопису в м.Дніпро. На картині я зобразила частинку свого рідного міста Дніпро.

Щоб написати цей пейзаж я намалювала багато ескізів і етюдів з натури.

В 2018 році була учасником виставки молодих художників Dnipropetrovsk Region Art Fest в музеї українського живопису в м.Дніпро. На виставці була представлена одна з моїх останніх робіт «Небо». В цій картині я передала глибину безкрайнього неба.

Як ви вже встигли помітити мене надихає природа, увесь навколишній світ: небо, квіти, променні сонця на деревах. Також мене надихає сам процес написання картин, розпис виробів. Зараз я вже цілий рік працюю майстром петриківського розпису в «Дивокрай» і мене переповнює натхнення кожного дня. За цей час я стала учасником фестивалю «Петриківський Дивоцвіт», виставки, присвяченої  п’ятиріччю петриківського розпису в ЮНЕСКО, що відбулась в музеї українського живопису м.Дніпра.

Разом з майстрами «Дивокрай» ми проводимо цікаві майстер-класси з петриківського розпису. Діти та дорослі із захопленням малюють свої перші мальовки.

У майбутньому я мрію вступити в спілку художників України та взяти участь у виставках за кордоном, щоб весь світ зміг насолоджуватись красою виробів з петриківським розписом.

Попередній запис Цимбал Ярослава
Наступний запис Мистецька акція “Великодня писанка”

Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зателефонувати