+38 096 051 10 23

+38 056 375 51 05

  • 22.02.2018

    І знову “Петриківський Дивоцвіт!”

    Підготовку до обласного фестивалю “Петриківський Дивоцвіт”, який проходить під патронатом Голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Олександровича Пригунова, розпочинає колектив “Райські яблучка” – одні з переможців 10-го ювілейного обласного фестивалю «Петриківський Дивоцвіт – 2017», які створили свято не лише на сцені, а й по всій окрузі Петриківки, передали справжню настрієвість українського народного сімейного свята кожному. Вже завтра, 23 лютого, запальний, вражаючий вокально-хореографічний колектив вітатиме з 95-ю річницею утворення свій рідний Томаківський район.

    І, користуючись нагодою, від щирого серця КП «ЦНТ «Дивокрай» ДОР» вітає Томаківський район – всіх його жителів, всіх тих, хто працює на благо своєї малої батьківщини з ювілейним 95-річчям з дня утворення! Бажаємо процвітання, успіхів, багатих та щедрих врожаїв, миру та злагоди, достатку, порозуміння одне з одним та Божого благословення вашій гостинній землі!

Новини

Про фестиваль

Кожного року фестиваль мав свої «родзинки», адже події, які там відбувалися стали основою для розвитку туристичного та культурного потенціалу області:

2011 рік – «Петриківський Дивоцвіт» проводиться в рамках святкування «Днів Європи в Україні». На фестиваль були зібрані не лише майстри Дніпропетровщини та України, а й представники Угорщини, Польщі та Франції.

Співочий талант дарували співаки із Італії, Греції, Польщі, Німеччини, а також Черкаської, Хмельницької, Запорізької, Полтавської та Сумської областей України.

Вперше в рамках «Петриківського Дивоцвіту» був проведений Міжнародний фестиваль талантів «Ти-зірка». Конкурс, який надає можливість молоді із сільської місцевості показати наскільки вона талановита, і дати змогу реалізувати себе. «Ти-зірка» проводиться чотири рази на рік, кожного разу збираючи близько 2000 учасників.

У 2015 році фестиваль «Ти-зірка» відвідав представник Міністерства культури України, який ініціював надання фестивалю статус – міжнародний. З 2016 року фестиваль проходить в м. Обзор, Болгарія.

2012 рік – в рамках роботи по занесенню Петриківського розпису до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, під час «Петриківського Дивоцвіту-2012» буда проведена художня акція – створення найбільшого в країні орнаменту Петриківського розпису, довжина фризу склала 120 м, а його ширина – 80 см. В акції взяли участь посли 33 країн світу.

2013 рік – найбільш важливий для майстрів Дніпропетровщини. В рамках реалізації проекту по включенню Петриківського розпису до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО майстрами КП «ЦНТ «Дивокрай» ДОР» був проведений ряд майстер-класів у країнах Європи, зокрема: Франція, Угорщина, Німеччина, Греція, Іспанія, Велика Британія, Хорватія та Польща. Петриківський розпис був представлений не лише, як розпис по дереву, а й на папері, склі, тканині. Також були створені колекції одягу з елементами петриківського розпису.

Подробнее